ConcursJuriuParticipantiPremii bloguriEvenimenteFAQParteneriPresaResurseIstoricForum
Utilizator Parola Mi-am uitat parola Creare cont
Contact Termeni si conditii Harta site
Home arrow Istoric arrow Clienti Relatii Publice 2008arrow BRD - Groupe Société Générale
ALERTA
Fii sigur ca esti la curent cu noutatile de la Olimpiadele Comunicarii!
NOUTATI
Ne vom revedea in 2011 Castigatorii editiei 2009 Invitatie "oficiala" la Festivitatea si Petrecerea OlimpicaVezi toate noutatile

Urmareste prin RSS blogurile participantilor
Mentionari pe bloguri
"Un final si un nou inceput"
(Dragos Dehelean) 
"Şi-am încălecat pe-o şa, şi v-am spus povestea-aşa!"
(Echipa DOT) 
"Gustul dulce al…victoriei"
(5 o'clock team) 
"Olimpiadele Comunicarii 2009"
(Claudia Ciuta) 
"Olimpiadele Comunicarii: mai mult decat un concurs"
(Corina ) 

Vezi toate mentionarile



BRD - Groupe Société Générale

Brief Relatii Publice:

Realizarea unei campanii care sa contribuie la cresterea numarului de clienti care folosesc cardurile si alte mijloace electronice de plata. In acest scop, campania trebuie sa schimbe atitudinea publicului in legatura cu aceste modalitati de plata. De asemenea, trebuie sa obtina pentru BRD o pozitionare de banca inovatoare, care ofera servicii moderne, rapide, si simplifica viata clientilor.

BRD-Groupe Société Générale este sponsorul probei de comunicare insitutionala si acorda doua teme in concurs: una la proba de relatii publice, cealalta la proba de advertising.

"Olimpiadele Comunicarii devin, de la an la an, un eveniment tot mai cautat atat de catre participanti, dar si de catre angajatori. Mai mult decat un forum al talentului si competentei in comunicare, Olimpiadele au devenit si o pepiniera care produce specialisti de viitor intr-una dintre meseriile cele mai cautate de companiile care privilegiaza transparenta. "

Patrick Gelin
Director General BRD, BRD - Groupe Société Générale

Despre BRD - Groupe Société Générale

BRD - Groupe Société Générale este a doua banca din Romania dupa totalul activelor si are cea de-a doua capitalizare bursiera la Bursa de Valori Bucuresti.

Actionarul principal al BRD este Grupul Société Générale, unul dintre cele mai mari grupuri bancare din zona euro.

Banca are peste 2 300 000 clienti, iar activitatile sale sunt dezvoltate pe trei piete principale: persoane fizice si IMM-uri, corporate banking si investment banking.

"Obiectivul permanent al BRD consta in dezvoltarea activitatilor sale pe aceste trei piete; in acest scop, aplicam o strategie de dezvoltare durabila bazata pe cresterea selectiva a ofertei de produse si servicii, pe inovatie si pe dezvoltarea retelei de unitati a bancii", spune Patrick Gelin, Presedinte Director General al BRD.

In mod traditional, BRD este banca sectorului privat, fiind prezenta in toate sectoarele economiei. Gama de produse si servicii acopera, pe langa finantarile clasice, gestiunea fluxurilor de numerar, factoring-ul intern si extern, precum si serviciile de leasing financiar si operational si managementul flotelor de autovehicule, prin intermediul filialelor BRD Sogelease IFN si ALD Automotive.

Datorita unei stranse colaborari cu Grupul Société Générale, BRD se bucura de o experienta recunoscuta in investment banking, filiala specializata BRD Corporate Finance acordand consultanta in finantari structurate, fuziuni si achizitii, brokeraj, operatiuni de piata si emisiuni de obligatiuni. BRD este de asemenea prezenta pe piata fondurilor de pensii obligatorii administrate privat, prin compania specializata BRD Fond de Pensii. Grupul financiar construit in jurul BRD are, de curand, doi noi membri: Sogeprom, filiala specializata in finantarea dezvoltarilor imobiliare si ECS, companie specializata in leasingul de material informatic.

Banca a implementat pe parcursul ultimilor 6 ani o politica de dezvoltare a sectorului de retail, unde detine o cota de piata de 20 % si o retea de peste 800 de agentii. BRD este prezenta in special pe piata creditului de consum prin filiala sa specializata BRD Finance.

Performantele obtinute de BRD in anul 2007 au fost recunoscute de prestigioasele publicatii internationale specializate in finante "Euromoney", "The Banker" si ”Global Finance”, care i-au acordat titlul de "Cea mai buna banca din Romania".

Site: http://www.brd.ro